Iskolánkról

Napjainkban szakma és érettségi nélkül nagyon nehéz munkát találni, főleg olyat, ahol a megfelelő munkakörülmények mellett a fizetés is vonzó. Sokan vannak olyanok, akiknek külföldön keresett, és jól fizető szakmájuk van, azonban mégsem tudnak munkát vállalni, mert a külföldi munkavégzés feltétele az érettségi vizsga megléte, az érettségi bizonyítvány bemutatása. Sokan vannak közülük olyanok is, akik már ajánlatot is kaptak a munkakezdésre, és mindez csak azért hiúsult meg, mert nem volt meg a megfelelő végzettségük, azaz az érettségi bizonyítványuk. Sokan pedig arról panaszkodnak, hogy ugyan elkezdhetik „próbaidővel” a munkát akár külföldön is, azonban vállalni kell a végzettség megszerzését a munkahely megtartásához. Azonban ez időigényes, és a mindennapi munkavégzés mellett nagyon nehézkes, külföldről pedig szinte kivitelezhetetlen!

A Matúra Gimnázium épp erre nyújt megoldást, ugyanis az általa ajánlott rendszer, a távoktatás mindenki számára lehetővé teszi a tanulást, bárhol, és bármikor akar is bekapcsolódni a rendszerbe. Az intézmény, mint felnőttoktatással foglalkozó középiskola, küldetéseként azt fogalmazza meg, hogy az élethosszig tartó tanulás jegyében azokat a fiatal felnőtteket is eljuttassa a középiskola befejezéséig, valamint az érettségi vizsgáig, akik korábban nem hittek sem magukban, sem a társadalmi lehetőségeikben, hogy ez valaha is megvalósulhat.

A XXI. századi embernek a legfontosabb fogalom az idő, azaz egyrészről minél gyorsabban új ismeretek, és ezáltal a társadalmi hierarchiában a magasabb pozíció eléréséhez szükséges végzettség és szakképzettség megszerzése, másrészről a munka melletti tanulás, a napi rutin időbeli elosztásának mobilizálhatósága. A távoktatás minderre lehetőséget ad. Lehetőséget ad arra, hogy bárki, bármilyen időállapotban bekerüljön az oktatási rendszerbe, mentortanárokon keresztül a szabadidejéhez igazítva, digitális tananyagból tanulhasson, érdemjegyet, osztályzatot szerezzen. Akár mind a négy év teljesíthető úgy, hogy a tanuló kizárólag a virtuális világban érintkezik az iskolával és a tanárokkal, az érdemjegyek és osztályzatok megszerzéséhez nem feltétlenül kell vizsgázni!

Távoktatási rendszerünket úgy alakítottuk ki, hogy tanulóink a felvételi jelentkezéstől a középiskolai bizonyítvány megszerzéséig bármely iskolával kapcsolatos ügyet internet alapú informatikai rendszerünkben intézhetnek, beleértve a regisztrációt követően a tananyag teljes körű elérését, a gyakorló feladatokat és teszteket, az étékelő teszteket, feladatokat, továbbá valamennyi tantárgyból az érettségi felkészítő anyagokat. A távoktatással történő képzés esetén a jelentkező a tanulmányait az iskolával közösen alakítja ki! Minden jelentkező belépést nyer egy zárt informatikai rendszerbe, ahol minden tananyagot, segítséget, vizsgafelkészítőt megkap, és otthon készülhet az érettségi vizsgákra.

A magyar középiskolai rendszerben alapszabály, hogy érettségi vizsgát bárki tehet, aki teljesíti a középiskola négy évfolyamát. Középiskolai képzés folytatására és végbizonyítvány kiadására azonban csak állami fenntartású, vagy működési engedéllyel rendelkező egyházi vagy magániskola jogosult. A legfontosabb tehát, hogy minden jelentkezőnek, aki mihamarabb szeretne érettségi bizonyítványhoz jutni, meg kell győződnie, hogy a hangzatos, mindent ígérő weblapok mögött áll-e hatályos működési engedéllyel rendelkező középiskola. A jogszerűség kérdéséhez fontos még, hogy Magyarországon magukat hirdető külföldi iskolák is kínálnak érettségi bizonyítványt, azonban azok nem használhatók fel a magyar felsőoktatási intézményekben. A ma élő fiataloknak ezért nagyon fontos a jó választás, mert egyrészről, ha elpocsékolják az időt engedéllyel nem rendelkező érettségi felkészítő képzéseken, és végül mégsem tehetnek vizsgát, akkor jelentős időt veszítenek, másrészről, pedig ha külföldi érettségit szereznek, és később a felsőoktatásba akarnák használni, és nem lehet, akkor megint csak az időt pazarolták a későbbi karrierjük szempontjából. A Matúra Gimnázium hatályos működési engedéllyel rendelkezik a távoktatás képzési módszerére, és kifejlesztett egy olyan modern és hatékony rendszert, amellyel a legegyszerűbben sikerrel teljesíthető a képzés, és megszerezhető az érettségi bizonyítvány.

Nagyon fontos, hogy jogszerűen középiskolai képzést tanulói jogviszony létesítésével lehet elvégezni, ezért semmiképp sem jogszerű képzési szerződést kötni oktatás szervező cégekkel! A középiskolák az érettségi felkészítést mindig iskolai keretek között, maguk végzik! Jogviszony tehát csak az iskolával köthető!

A távoktatási képzésben bármikor, és bárhonnan be lehet kapcsolódni a képzésbe. A Matúra Gimnázium ezt a lehetőséget minden jelentkezőnek megadja. Ennek megfelelően minden esetben a képzésbe való bekapcsolódáskor az előző bizonyítványok alapján kerül a jelentkező a megfelelő évfolyamba sorolásba, és ekkor kerül megállapításra az is, hogy mely tantárgyak pótlására van szükség a magasabb évfolyamba kerüléshez.