Gyakori kérdések

Kérdésed van?

Kötelező mező!

Igen! Iskolánk működési engedéllyel rendelkező, magánfenntartású köznevelési intézmény, hatályos engedélyünk megtekinthető a Dokumentumok menüpont alatt. Soha ne válassz úgy iskolát, hogy nem győződtél meg arról, hogy a hirdetések mögött valódi köznevelési intézmény áll!

Nincs más feladatod, mint kitölteni a honlapunkon található jelentkezési lapot, valamint csatolni hozzá az általad feltöltött, kötelező dokumentumokat (személyi igazolvány, korábbi bizonyítványok, a regisztrációs díj befizetéséről szóló bizonylat), majd ezt követően elektronikusan beküldeni a jelentkezési lapot. A felvételről és az évfolyamra történő besorolásról határozatot küldünk számodra, ahol megkapod a távoktatási rendszerbe történő regisztrációd ideiglenes jelszavát is.

A besorolásod korábbi bizonyítványaid alapján történik. Attól függően, hogy milyen típusú iskolában teljesítetted korábbi tanulmányaid, döntünk arról, hogy melyik évfolyamon kezdheted meg matúrás éveidet. Ekkor döntünk arról is, hogy esetlegesen szükséges-e számodra valamelyik tantárgy alsóbb évfolyamából osztályzatot szerezned.

Jelentkezéskor regisztrációs díjat, tanulmányaid során pedig térítési díjat kell fizetned, ezek biztosítják számunkra, hogy a legmagasabb színvonalú oktatást nyújthassuk számodra. Ennek részleteit A térítési díjakról menüpont alatt találod meg.

A Matúra Gimnázium távoktatási rendszerben működik, nincsenek személyes jelenlétet igénylő tanórák. Szükség esetén tanulmányok alatti vizsgákat (különbözeti vizsga, osztályozó vizsga, javítóvizsga) szervezünk számodra, de arra törekszünk, hogy érdemjegyeid, továbbá félévi és évvégi osztályzataid online rendszerünkben szerezhesd meg. Az iskola és a tanulók közötti kommunikáció és a pedagógusokkal történő konzultáció is távoktatási rendszerünkben történik, az iskola döntésit is így kapod meg.

Pedagógiai programunk megfelel a Nemzeti Alaptantervben foglaltaknak, a gimnáziumi oktatás felnőttoktatási kerettanterve szerint tantárgyakat oktatjuk. Az idegen nyelvek közül jelenleg az angol és a német nyelveket ajánljuk számodra.

Nagyon egyszerű, minden tantárgyra egyaránt vonatkozó szabályrendszert dolgoztunk ki, hogy számodra könnyen tervezhető legyen minden érdemjegy megszerzése. Amint felvételt nyertél intézményünkbe, távoktatási rendszerünkön keresztül részletes tájékoztatást küldünk számodra arról, hogyan teljesítheted tanulmányaidat a Matúra Gimnáziumban.

Igen, távoktatási rendszerünkben akkor is teljesítheted a tanévet, ha tanév közben szeretnéd elkezdeni tanulmányaid, vagy esetleg átiratkoznál másik iskolából. Persze, ha nehéz a döntés, inkább azt tanácsoljuk, kezdd meg az iskolát minél előbb, így sokkal könnyebb lesz sikerrel venni az akadályokat.

A mi célunk az, hogy sikeresen végezd középiskolai tanulmányaid, ezért, ha problémáid adódnak, azonnal segítünk. Minden tantárgyat saját tempódban sajátíthatod el, a lényeg az, hogy a tanítási év végéig szerezd meg azt a tudást, amely az adott évfolyam teljesítéséhez szükséges.

Igen, a hatályos jogszabályok alapján a távoktatásban is jár a tanulóknak diákigazolvány. A szabályozás részleteit regisztrációt követően megküldjük számodra.

Igen. Az iskoláztatási támogatás (családi pótlék) a tankötelezettség megszűnését követően köznevelési intézményben folytató tanulóra annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a huszadik életévét betölti.